Górnośląska 17, Żary
533 99 88 44
wycena@bramy-adams.pl

Seria MakroPro 2.0

MakroPro 2.0 i MakroPro Alu 2.0

ThermoSet

pakiet termoizolacyjny w standardzie

BOCZNA USZCZELKA

Ciepła, trzykomorowa, twardo-miękka uszczelka boczna to bardzo nowoczesne rozwiązanie. Z jednej strony, dzięki zastosowaniu podwójnej wargi i trzykomorowej budowy najskuteczniej niweluje mostki termiczne, z drugiej zaś, tworzy bezpieczny dystans między nadprożem a płaszczem bramy. Bramy MakroPro 2.0 wyposażone są w ciepłe uszczelki boczne w wyposażeniu standardowym.

GÓRNA USZCZELKA

Ciepła, wydłużona, dwulistkowa uszczelka górna zapewnia podwójną szczelność w górnym obwodzie bramy.

NAROŻNIKOWA USZCZELKA

To całkowita nowość. Rozwiązanie, które pozwoli maksymalnie doszczelnić górne narożniki bramy- miejsce łączenia uszczelek bocznych z uszczelką górną.

CECHY I FUNKCJONALNOŚCI MakroPro 2.0 i MakroPro Alu 2.0

Każdy element bram serii MakroPro 2.0 został stworzony z największą dbałością o szczegóły i świadomością, że przed gotowym produktem będą stawiane wysokie wymagania. Zastosowane przez nas unikalne w skali rynku rozwiązania technologiczne gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i trwałość całej konstrukcji, a także łatwość montażu i serwisowania.

PROWADNICE

Nowe prowadnice wykonane zostały z blachy o grubości 2 [mm]. Grubsza ścianka w połączeniu ze zmodyfikowanym kształtem (dodatkowe przeprofilowanie) skuteczniej zapobiega wypadaniu rolek prowadzących oraz w znaczący sposób przyczynia się do ustabilizowania systemu prowadzenia bramy.

OŚCIEŻNICE

Projekt nowej ościeżnicy zakładał uzupełnienie całości o dodatkową ściankę i zmodyfikowanie istniejącej (została wykonana z blachy o grubości 2 [mm]). Zapobiega to wypadaniu uszczelek bocznych oraz stabilizuje cały system prowadzenia bramy, gwarantując bezawaryjną pracę.

PODWÓJNE FASOLKI MONTAŻOWE

Otwory (fasolki w których montowane są kołki montażowe) wykrawane są podwójne. Jest to udogodnienie w przypadku problemów w trakcie montażu (np. natrafienia na drut zbrojeniowy w trakcie wiercenia otworów)

SKRĘCANE PROWADNICE Z OŚCIEŻNICĄ

Dotychczasowy (stały, poprzez tzw. toxowanie) sposób połączenia prowadnic z ościeżnicami został zmieniony na skręcany, realizowany poprzez blachy montażowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość regulacji odległości odejścia prowadnic pionowych (regulacja na fasolkach). Skręcany sposób daje szansę również na wymianę samych prowadnic. Prowadnice wraz ościeżnicami są fabrycznie zmontowane.

ZNACZNIK 1000

Na wysokości 1000 [mm] od podstawy ościeżnic pionowych znajduje się znacznik – strzałka. Umożliwia on precyzyjne ustalenie prawidłowej wysokości montażu ościeżnic.

OTWARTA BUDOWA ELEMENTÓW MOCUJĄCYCH

Blachy mocujące elementy napędowe wału, zabezpieczające lub wspierające otrzymały otwartą budowę. Rozwiązanie takie umożliwia szybszy i łatwiejszy montaż elementów napędowych bramy, ich wymianę i serwis.

NOWY SPOSÓB MOCOWANIA NAPĘDÓW ELEKTRYCZNYCH

Dotychczasowy sposób montowania napędów elektrycznych (napęd montowany do ściany nośnej) zostaje zastąpiony montażem do konstrukcji bramy. Montaż realizowany jest za pomocą blach montażowych. Taki sposób montażu skraca czas instalacji, nie przenosi drgań do budynku, umożliwia montaż napędu w miejscach do tego celu nieprzystosowanych (np. płyta warstwowa).

CICHE ROLKI PROWADZĄCE

Modyfikacji uległy uchwyty rolek prowadzących. Powiększone uchwyty wyposażone zostały w specjalne tuleje wykonane z tworzywa samosmarnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacząco poprawiona została kultury pracy bramy poprzez wyciszenie i wytłumienie drgań konstrukcji.

POPRZECZKA TYLNA. PRZYMIAR

Tylna poprzeczka wykonana jest blachy o grubości 2 [mm]. Wraz z blaszanymi kątownikami tworzy bardzo mocny element stabilizujący. Jest również wzorcem, który służy jako pomoc w prawidłowym i szybkim wyznaczeniu rozstawu ościeżnic bramy w trakcie ich montażu.

ZABEZPIECZENIE PRZED PODWAŻENIEM BRAMY

Dzięki zmodyfikowanej budowie hamulca przeciw skutkom pęknięcia linek nośnych (hamulec został zintegrowany z elementem chwytającym) cały mechanizm zabezpieczający znajduje się wewnątrz konstrukcji bramy.

REGULOWANE UCHWYTY PODWIESZEK

Uchwyty mogą być stosowane zamiast standardowego mocowania na środku prowadzenia poziomego. Rozwiązanie umożliwia ominięcie np. belki nadprożowej.

KASKADOWY UKŁAD PROWADNIC

Nowy układ prowadnic poziomych (kaskadowy) dodatkowo wzmacnia i stabilizuje konstrukcję.

TYPY PROWADZENIA MakroPro 2.0 i MakroPro Alu 2.0

STL prowadzenie standardowe

LH prowadzenie niskie, sprężyny skrętne z tyłu

LHp prowadzenie niskie, sprężyny skrętne z przodu

HL prowadzenie wysokie

VL prowadzenie pionowe

STLK prowadzenie standardowe pod kątem

HLK prowadzenie wysokie pod kątem

LHK prowadzenie niskie pod kątem, sprężyny skrętne z tyłu

NAPĘDY DLA BRAM SEGMENTOWYCH MakroPro 2.0 i MakroPro Alu 2.0

Base+ oraz tiga+, to napędy przeznaczone dla bram segmentowych, przemysłowych z kompensacją masy, które znajdą zastosowanie w garażach zbiorczych. W zestawie znajduje się wózek jezdny z silnikiem wraz z szyną. Szyna jezdna wyposażona jest w stały łańcuch, wzdłuż którego porusza się wózek jezdny. W zależności od wersji napędu, sterowanie znajduje się na ścianie (tiga+) lub na końcu szyny (base+). Dzięki takiemu rozwiązaniu montaż napędu nie wymaga dodatkowej przestrzeni bocznej.

Napęd base+ oraz tiga+ uzupełni gamę produktów z zakresy automatyki w bramach Makro Pro 2.0, Makro Pro ALU 2.0, (prowadzenia LH, LHp)

Poznaj automatykę dla bram segmentowych przemysłowych

AUTOMATYKA W BRAMACH PRZEMYSŁOWYCH